You are here:  / Armatura / Spawanie aluminium Piła

Spawanie aluminium Piła

Aluminium to słowo, którym określa się w różnych środowiskach glin o niezwykle wysokim stopniu czystości chemicznej. Zanieczyszczenia materiału mogą wynosić maksymalnie około pół promila masy. Taka jest definicja techniczna.
W praktyce bardzo często wykorzystuje się tak zwane aluminium hutnicze. Otrzymuje się je za pomocą elektrolizy tlenku glinu. Taka substancja zawiera około dziewięćdziesięciu dziewięciu procent glinu pierwiastkowego.
Aluminium posiada bardzo specyficzne właściwości. Charakteryzuje ten metal wyjątkowo duża plastyczność. Topnieje w temperaturze około sześciuset sześćdziesięciu stopni. Gęstość jest relatywnie mała, ponieważ wynosi ona mniej, niż trzy gramy na jeden centymetr sześcienny objętości metalu.
Spawanie aluminium bywa niekiedy nieco problematyczne ze względu na tę niską gęstość. Z tego też powodu opracowano specjalne techniki spawania, jak na przykład spawanie za pomocą acetylenu. Trzeba tutaj zaznaczyć, że aluminium nie jest jedynym metalem, którego obróbka sprawia problemy.