You are here:  / Meble / Płytki w Twojej kuchni

Płytki w Twojej kuchni

Dominujące w ceramice barwy i faktury ziemi nie oznaczają wcale mniejszej oferty innych wzorów płytek. Płytki utrzymane w nowoczesnym lub awangardowym stylu, są pokaźną kategorią tej gałęzi przemysłu płytkowego. Ich desenie są najczęściej wyraziste i śmiałe. Taka barwna i pstrokata łazienka napewno rano rozbudzi i pomoże napełnić się optymizmem na resztę dnia.

Wytwarzając płytki ceramiczne podwójnie ciągnione stosuje się jako surowce gliny wielu rodzajów. Finalną masę do wytwarzania płytek uzyskuje się przez zmieszanie składników. Plastycznie przygotowana masa jest przy tym komprymowana w prasie pasmowej i wyciskana przez otwór wylotowy. Odpowiednio do żądanej długości płytek, pasmo po wyjściu z wylotu jest cięte na odcinki.

Płytki ceramiczne można rozróżnić na płytki kuchenne oraz na ściany. Wszystko jest uzależnione od miejsca, gdzię będą przymocowane. Dostępne na rynku są także produkty uniwersalne do zastosowania jako ścienne lub podłogowe.

Terakota z włoskiego – wypalona ziemia. Jej budulcem jest oczyszczona i intensywnie wypalona glinka. Spotyka się ją postaci płytek a także płaskorzeźb. Użwa się jej jako materiał do zdobień. Terakota pozostaje niezwykle lubiana jako materiał budowlany.

Płytki to najpopularniejszy materiał do wykończenia wnętrz. Pomimo że jego ogromna popularność sięge zeszłego stulecia, mało kto wie, iż znalzł zastosowanie już przed wiekami. Najnowsze trendy w przemyśle ceramicznym wskazują na powrót do korzeni.