You are here:  / Sklep zoologiczny Piła Bydgoska / Mieszkania w Zbąszynku

Mieszkania w Zbąszynku

Mieszkania w Zbąszynku

W Zbąszynku, urokliwym miasteczku położonym w województwie lubuskim, w odległości około 50km od Zielonej Góry, pną się w górę budynki realizowane w ramach inwestycji „Osiedle Literatów”. Na miejsce lokalizacji osiedla, deweloper, Przedsiębiorstwo Inwestycyjne „Talarczyk i Scheller” Sp. z o.o., wybrał działkę położoną w ścisłym centrum miasta, między ulicą Topolową a supermarketem Intermarche. W pięciu budynkach, zaprojektowanych przez znanego poznańskiego architekta Mariusza Wrzeszcza, docelowo zlokalizowanych zostanie aż 235 mieszkań. Gotowe mieszkania z segmentów A i B realizowanych w pierwszej kolejności, można już kupić za cenę od 2.800zł za metr kwadratowy. Deweloper oferuje również pomoc w uzyskaniu kredytu na zakup, a także kupony rabatowe na zakup podłóg i wyposażenia kuchni.

Miasto Zbąszynek zostało założone w latach dwudziestych ubiegłego wieku i stanowi obecnie piękny przykład ciekawie zrealizowanej koncepcji „miasta – ogrodu”, w którym pełne zielni ulice doskonale komponują się z przedwojenną architekturą. Niewątpliwym atutem miasta są również otaczające je urokliwe bory sosnowe. Początkowo miasto stanowiło ważny węzeł kolejowy łączący Warszawę z Berlinem. Aktualnie w Zbąszynku prowadzi swój zakład firma Swedwood, dzięki której miasto stało się centrum dynamicznie rozwijającego się przemysłu drzewnego, a zatrudnienie w firmie znalazło ok. 2000 osób.

Projekt samego osiedla wykonany został tak, aby nawiązywać do unikalnych założeń urbanistycznych Zbąszynka. Budynki będą się składać z jedno-, dwu- lub trzypiętrowych części, które z kolei zostaną przykryte skośnymi dachami. Mieszkania będą miały powierzchnię od 29 do 85 metrów kwadratowych, a części z nich zlokalizowana zostanie na dwóch poziomach. Wybrane mieszkania wyposażone zostały w przydomowe ogórki, balkony lub poddasza użytkowe. Inwestor zadbał również o zorganizowanie dla mieszkańców przestrzeni rekreacyjnych z dużą ilością zieleni. Istnieje możliwość wprowadzenia indywidualnego układu mieszkania, które z założenia będą mieszkańcom oddawane w stanie deweloperskim.