You are here:  / Gryzonie domowe rodzaje / Ucieczka w ciszę

Ucieczka w ciszę

Ucieczka w ciszę
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Marzenia o spokoju, ciszy i o pięknym widoku z okien własnego mieszkania coraz częściej stają się realne. Współczesne osiedla budowane są z dala od wielkich aglomeracji miejskich.

Odległość od centrum miasta nie stanowi już większego problemu dla współczesnego nabywcy, bowiem większość osób posiada własne auto, a miasta mają doskonałe połączenia drogowe z obszarami podmiejskimi.

Także komunikacja miejska zwykle dociera do odległych zabudowań, dlatego dotarcie do miejsca pracy czy szkoły nie stanowi już żadnego problemu. Ludzie sami rezygnują z lokali w zatłoczonych centrach miast, a powodzeniem cieszą się te ogłoszenia, które w tytule zawierają: Mieszkania okolice Wrocławia, czy mieszkania pod Krakowem. Mieszając w pięknej okolicy po powrocie do domu można najnormalniej w świecie odpocząć, bo za oknem słychać tylko lekki szum drzew i świergot ptaków, zamiast jazgotu ulicy, klaksonów i wielkich maszyn, które popołudniami nie kończą swojej pracy. Takie nowo powstające osiedla zwykle mają bardzo ciekawą architekturę dostosowaną do uroczych zakątków i są zabezpieczone prze niepowołanymi gośćmi zarówno dziką zwierzyną z lasu, jak i złodziejami, oszustami itp. Osiedla te są zamknięte i monitorowane, często zatrudniają też własnych pracowników ochrony. Patrząc na przeludnione centrum miast, gdzie właściwie mieszkania wykupowane są na pomieszczenia firmowe przez przedsiębiorców, możemy wywnioskować, że im dalej od aglomeracji miejskiej tym lepiej.

Przyjrzyjmy się bliżej miastu Wrocław. Niewątpliwie jest to piękne miasto posiadające szereg zabytków przyciągających setki turystów. Przejezdny od razu zauważa tu dbałość o każdy zakątek zarówno starej części miasta, jak i tej nowszej. Jednak nie jest to właściwe miejsce dla osób chcących po ciężkim dniu pracy wypocząć i zregenerować siły na następny dzień. Przecież okolice Wrocławia są imponujące, wszystkie te miejsca przylegające do granicy miasta to niejednokrotnie wymarzone siedlisko dla spragnionych spokoju.

Dawniej na obrzeżach miasta powstawały osiedla pracownicze, które skupiały pracowników jednego zakładu przemysłowego, kopalni, huty, czy fabryki. Tam zatrudnieni mieszkańcy byli dowożeni specjalnymi pojazdami pracowniczymi z miejsca zatrudnienia do miejsca zamieszkania. W czasach, kiedy wielkie fabryki upadały, a ludzie tracili pracę, takie osiedla traciły bardzo na wartości i nie cieszyły się zainteresowaniem ani kupujących, ani wynajmujących. Mieszkania w takiej lokalizacji były o wiele tańsze od tych usytuowanych bliżej centrum.

Obecnie ta kwestia obróciła się na korzyść właścicieli mieszkań na takim osiedlu podmiejskim. To właśnie te mieszkania są obecnie chętniej kupowane.