You are here:  / Gryzonie domowe rodzaje / Parkiety – dlaczego są tak pożądane?

Parkiety – dlaczego są tak pożądane?

Parkiety – dlaczego są tak pożądane?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Niezależnie od zmieniających się w architekturze wnętrz trendów, podłogi drewniane zostały i zawsze będą na topie. Drewno zachwyca pięknem i ciepłem, a dzięki temu w mieszkaniu panuje niepowtarzalny klimat. Deski podłogowe należą do tych elementów, które pomagają wykonać efektowne i estetyczne aranżacje wnętrz. Parkiety perfekcyjnie komponują się z nowoczesnym wyposażeniem, które już od kilku lat gości w naszych domach i powoli coraz śmielej wypiera tradycyjne style architektoniczne.

Podłogi drewniane są bardzo ekskluzywne i niestety jest to kosztowna inwestycja z punktu widzenia klienta. Z tego powodu wybierając układanie podłogi drewnianej, powinno się pamiętać o kilku zasadach. Należy wiedzieć, że wybrane drewno może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od jego klasy i gatunku oraz regionu skąd pochodzi. Przed zakupem podłogi drewnianej nie zaszkodzi poradzić się fachowca jakie drewno będzie najlepsze do tego celu. Poza tym drewno, z którego będziemy montować podłogę drewnianą powinno być odpowiednio wysezonowane, o odpowiednich parametrach wilgotnościowych. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga, zupełnie inaczej będzie wyglądać dany gatunek drewna po lakierowaniu niż po olejowaniu.

Parkiety wymagają też wykończenia poprzez cyklinowanie , olejowanie czy też bejcowanie, a jakość wykonania tych usług rzutuje na cały wygląd i estetykę. Najlepszy efekt wykonania dają ekologiczne lakiery do podłóg, które nie dość, że są bardzo odporne na ścieranie to dodatkowo są bezpieczne dla wykonawcy i przyszłego użytkownika.

Na co dzień podłogi drewniane powinno się pielęgnować, korzystając z dostępnych w sklepach środków do pielęgnacji i konserwacji drewna, odpowiednia i regularna konserwacja wydłuża „żywot” podłogi nawet o połowę.