You are here:  / Gryzonie domowe rodzaje / Montaż ościeżnic i drzwi

Montaż ościeżnic i drzwi

Montaż ościeżnic i drzwi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zamontowanie drzwi nie należy do bardzo skomplikowanych czynności, ale też trzeba mieć przy tym nieco wprawy w wykonywaniu prac tego typu. Najważniejsze w tym przypadku jest to, aby dobrze zamontować ościeżnice, które są stałymi elementami, na których osadzone są drzwi.

Jeżeli będą one krzywo umieszczone w ścianie, nie będą należycie zabezpieczone, co ma szczególnie znaczenie w przypadku drzwi zewnętrznych, wówczas nie będzie można mówić o wygodzie oraz o właściwym działaniu drzwi.Na początku trzeba więc dokładnie wymierzyć miejsca, gdzie mają być zamontowane ościeżnice, można przy tym zdecydować się na te regulowane, które można nieco dopasować do grubości ścian, albo też te o stałych wymiarach. Nie zapomnijmy sprawdzić, czy chodzi o ościeżnicę lewą czy też prawą.

Do montażu niezbędne jest przygotowanie otworu drzwiowego, a następnie na złożeniu ościeżnicy, co wykonywane jest przy użyciu podstawowych narzędzi montażowych – kluczy, wkrętarek, więc warto mieć je pod ręką. Kolejnym krokiem jest umieszczenie ościeżnicy w otworze drzwiowym i unieruchomienie jej kołkami drewnianymi. Trzeba ustalić jej właściwe położenie, wkręcić śruby w otwory montażowe framugi oraz wypełnić wolne przestrzenie pomiędzy nią a ścianą pianką montażową.

Praca nie jest bardzo skomplikowana, ale jeśli nigdy się tego nie robiło, najlepiej przy zakupie drzwi i framugi zdecydować się na to, aby dodatkowo też poprosić o wykonanie prac montażowych. W przypadku drzwi zewnętrznych to bardzo ważne, ponieważ montując je samodzielnie, można stracić na nie gwarancję. Jeśli jednak zdamy się na własne umiejętności i zdecydujemy się sami wykonać montaż, możemy wesprzeć nasze działania szeroką gamą filmów instruktażowych zamieszczanych w popularnych serwisach internetowych.

Znajdziemy tam wiele ważnych uwag jak wykonać to bezpiecznie i tak by użytkowanie było długotrwałe.